3x(négyzet)-9x2020. febr. 17. 17:13
1/4 A kérdező kommentje:
tehát mi ez az x-x dolog???
tanultuk, de mindig elfelejtem és sehol sem találom!!!
van olyan is ,hogy f(x)=2x-x Ezt hogyan kell kiszámolni, hogy felírható legyen?
Mint pl úgy, hogy teljes négyzetté alakítással és akkor kijön a felírható függvény
2020. febr. 17. 17:15
2/4 anonim válasza:
Az ábrázoláshoz teljes négyzetté szokás alakítani:
3*x^2-9x=3(x^2-3x)=3((x-3/2)^2-9/4)=3(x-3/2)^2-27/4
Ábrázolás:
x^2 grafikonja ismert ("normál parabola")
(x-3/2)^2 - x-tengely menti eltolás 3/2-dek
3(x-3/2)^2 - y-tengely menti nyújtás 3-szorosára
3(x-3/2)^2-27/4 - y-tengely menti eltolás -27/4-del
3/4 anonim válasza: