3x2-9x Függvényt hogyan kell kiszámolni és ábrázolni?

3x(négyzet)-9x
2020. febr. 17. 17:13
 1/4 A kérdező kommentje:

tehát mi ez az x-x dolog???


tanultuk, de mindig elfelejtem és sehol sem találom!!!


van olyan is ,hogy f(x)=2x-x Ezt hogyan kell kiszámolni, hogy felírható legyen?


Mint pl úgy, hogy teljes négyzetté alakítással és akkor kijön a felírható függvény

2020. febr. 17. 17:15
 2/4 anonim ***** válasza:

Az ábrázoláshoz teljes négyzetté szokás alakítani:

3*x^2-9x=3(x^2-3x)=3((x-3/2)^2-9/4)=3(x-3/2)^2-27/4


Ábrázolás:

x^2 grafikonja ismert ("normál parabola")

(x-3/2)^2 - x-tengely menti eltolás 3/2-dek

3(x-3/2)^2 - y-tengely menti nyújtás 3-szorosára

3(x-3/2)^2-27/4 - y-tengely menti eltolás -27/4-del

2020. febr. 17. 17:20
 3/4 anonim ***** válasza:

[link]


Kattogtasd a "T" gombot!

2020. febr. 17. 17:41
 4/4 anonim ***** válasza:
2020. febr. 17. 17:57