154g N2 H2-vel valo reakciójakor hány g NH4 képződhet?


2023. ápr. 13. 11:27
 1/1 anonim ***** válasza:

Felírod a reakció egyenletet. (N2+3H2=2NH3)

Átváltod 154 grammot moláris tömeg segítségével molra. (n=m/M) (M(N2)=28 g/mol)

Sztöchiometria alapján megkapod, hogy hány mol ammónia keletkezik. (1 mol N2 2 mol NH3-át fejleszt)

Végül a kapott molt átváltod a moláris tömeg segítségével grammra. (m=n×M) (M(NH3)=17 g/mol)

2023. ápr. 13. 12:15