40g-os rézgolyót melegítünk gázlánggal.Az izzó golyót fél liter 18°C-os vízbe tesszük.A közös hőmérséklet 20°C lett.Mekkora volt a gázláng hőmérséklete? cvíz=4200J/kg*°C, créz=385J/kg*°C


2023. ápr. 8. 18:23
 1/4 krwkco ***** válasza:
54%
Erre akkor lehet választ adni, ha a feladat azt is kimondja, hogy a rézgolyó hőmérséklete egyenlővé vált a gázláng hőmérsékletével.
2023. ápr. 8. 19:03
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

0,5 liter víz 2Celsius emeléséhez éppen 4200J kell ugye?

4200/385=10,9kg réz 1 fokos hűlése tartalmazza ezt a hőt.

De ugyanezt adja: 10900/40 =275C-os hűlés 20C-ra a golyóval

Akkor 295C-os volt a golyó, amikor a vízbe került.

A gázlángot meg talált ki, hogy hogyan lehet veszteségmentesen 295C-ra

melegíteni, de ennyinél kevesebb nem lehet..

2023. ápr. 8. 19:27
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem kellene tudni, hogy hány kilóó a rézdügolyó...
2023. ápr. 9. 09:07
 4/4 anonim ***** válasza:

#3

"40g-os rézgolyó" = 0,04kg

2023. ápr. 9. 10:29