Hány kg 80°C-os termálvizet kepl töltenünk 40kg 10°C-os vízhez,ha azt szeretnénk,hogy a közös hőmérséklet 28°C legyen?A környezettel való hőcserétől eltekintünk.


2023. ápr. 8. 18:19
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

80x+40*10=(10+x)*28

...

2023. ápr. 8. 18:21
 2/2 dq ***** válasza:

#1 0 fokos vízre rendezte (akarta, csak elírta), de kicsit fizikaibb ha felírod hogy


: Q = Q

: k*52*x = k*18*40,


amiből x adódik.

2023. ápr. 9. 02:34