Statisztikával kapcsolatban szeretnék kérdezni. Mi van ha a medián gyakorlatilag megegyezik az átlaggal? 2. mi van ha a módusz alacsonyabb mint az átlag? Milyen következtetéseket lehet ezekből levonni?

2010. okt. 8. 11:12
 1/1 Silber ***** válasza:
100%

A medián simán megegyezhet az átlaggal.

3 mérésből származó adatok: 10,11,12

így n=3

me=x(n+1)/2=x(2)=11

átlag: x=(10+11+12)/3=11


Nem tudok különösebb következtetést levonni ebből.


A módusz a leggyakoribb elem.

Mért adataink: 10, 11, 11, 500

mo=11 mivel az a leggyakoribb elem (f=2 a gyakorisága, míg a többié csak 1).

Átlag: x=(10+11+11+500)/4=133

Ebből az a következtetés vonható le, hogy valamely érték(ek) jelentősen eltérnek pozitív irányban.

2010. okt. 8. 14:09