Hogy számoljam ki a kimaradt oszlopot ha a háromszög oldalait tudom?(kép)

[link]
2023. ápr. 7. 13:45
 1/3 A kérdező kommentje:
Megvan, csak az arányok kellettek
2023. ápr. 7. 13:53
 2/3 anonim ***** válasza:
Következő alkalomra ajánlom a Print Screen gomb használatának beható ismeretét.
2023. ápr. 7. 13:57
 3/3 anonim ***** válasza:

Egyenes arányossággal. A 2. és a 3. háromszög jó így, de az 1-nél az a=6 és nem pedig 1/2, mert a b-ből, ami meg van adva, hogy b=8 tudjuk, hogy a háromszög oldalai a 8/16=1/2-részei az eredetinek, és 12*1/2=6. Ha a háromszög szögei is kellenek, akkor azokat a koszinusztétellel lehet kiszámolni, ami a Pitagorasz-tétel általánosítása bármilyen szögű háromszögre (a Pitagorasz-tétel az csak derékszögű háromszögekre működik).

[link]

2023. ápr. 7. 14:00