Adott 3 egyenes vonal:
a: x – 4y = -36
b: 7x – 3y = -2
c: x + y = 4
Számold ki a háromszög csúcsait!
2021. máj. 27. 15:32
1/4 anonim válasza:
Nem olyan bonyolult ez: két két egyenes egyenletet meg kell oldani.
Tehát:a-ból kifejezed az x-et, azt behelyettesíted b be, kiszámolod az y-t és a kapott eredményt beírod a egyenlet y helyébe, így megkapod az első csúcs koordinátáit.
2/4 anonim válasza:
Oldd meg a háromismeretlenes egyenletrendszert. Ennyi.
3/4 anonim válasza:
Oldd meg a három darab, kétismeretlenes egyenletrendszert, ahol az a/b, a/c, b/c egyenletekből állnak az egyenletrendszerek. Mindegyik egyenletrendszer megoldása egy-egy csúcs koordinátáját fogja adni, hiszen valójában az egyes egyenletek a háromszöget határoló egyenesek egyenletei, így érthető, miért adja ezekből kettő-kettő metszéspontja a csúcsokat.
4/4 anonim válasza:
a: x – 4y = -36
b: 7x – 3y = -2
Ezen egyenletrendszer megoldása: x=4 és y=10 C(4;10)
a: x – 4y = -36
c: x + y = 4
Ezen egyenletrendszer megoldása: x=-4 és y=8 B(-4;8)
b: 7x – 3y = -2
c: x + y = 4
Ezen egyenletrendszer megoldása: x=1 és y=3 A(1;3)