Hogyan számoljam ki a háromszög csúcsait?


Adott 3 egyenes vonal:


a: x – 4y = -36

b: 7x – 3y = -2

c: x + y = 4


Számold ki a háromszög csúcsait!



2021. máj. 27. 15:32
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem olyan bonyolult ez: két két egyenes egyenletet meg kell oldani.


Tehát:a-ból kifejezed az x-et, azt behelyettesíted b be, kiszámolod az y-t és a kapott eredményt beírod a egyenlet y helyébe, így megkapod az első csúcs koordinátáit.

2021. máj. 27. 16:12
 2/4 anonim ***** válasza:
21%
Oldd meg a háromismeretlenes egyenletrendszert. Ennyi.
2021. máj. 27. 16:28
 3/4 anonim ***** válasza:
Oldd meg a három darab, kétismeretlenes egyenletrendszert, ahol az a/b, a/c, b/c egyenletekből állnak az egyenletrendszerek. Mindegyik egyenletrendszer megoldása egy-egy csúcs koordinátáját fogja adni, hiszen valójában az egyes egyenletek a háromszöget határoló egyenesek egyenletei, így érthető, miért adja ezekből kettő-kettő metszéspontja a csúcsokat.
2021. máj. 27. 16:48
 4/4 anonim ***** válasza:

a: x – 4y = -36

b: 7x – 3y = -2

Ezen egyenletrendszer megoldása: x=4 és y=10 C(4;10)


a: x – 4y = -36

c: x + y = 4

Ezen egyenletrendszer megoldása: x=-4 és y=8 B(-4;8)


b: 7x – 3y = -2

c: x + y = 4

Ezen egyenletrendszer megoldása: x=1 és y=3 A(1;3)

2021. máj. 28. 14:41