Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Történelem házidolgozat 9....

Történelem házidolgozat 9. osztály?

Figyelt kérdés

Elsős tananyag, és ebböl irunk dogát és megkaptuk a kérdéseket.. nagyon sok van és párrat nemtalálok! Történelem 9. osztály:


Frank uralkodók:


Nyugat europa országok:


Egyházi államok kialakulása:


i.u. 843:

i.u. 800


Ki segitett a pápaság kialakulásában:


Ki vertem eg az arabokat:


Hübériség:


Kiknek mien földterületeik voltak, és mik voltak a nevei:


2010. okt. 7. 19:35
 1/3 anonim ***** válasza:

Kasztíliai Izabella és Aragóniai Ferdinánd házassága megteremtette az egységes Spanyolországot (1479). A királyi hatalom megerősödött, visszaszorították a főnemeseket. Az új állam növekvő erejét mutatja, hogy rövidesen elfoglalták az utolsó mór tartományt, Granadát (1492) és kiűzték az arabokat Európából.

nem tudom, hogy erre gondoltál-e, én erről tudok


A pápaság kialakulásában sztem Kis Pippin segített, mert megvédte Rómát a longobárdokal szemben cserébe a királyi hatalmának szentesítéséért (751). Az új frank király Róma és Ravenna vidékét a pápaságnak adományozta, ezzel megerősödött a Pápai Állam.


Frank uralkodók: Klodvig(482-511), Martell Károly, Kis Pippin, Nagy Károly, Jámbor Lajos


Nyugat-Európai országok csak meg. Atlasz


Hűbériség=feudalizmus:

[link]


i.u. 800-> Nagy Károly frank uralkodó királlyá koronázása

i.u. 843-> I. (Jámbor) Lajos francia király halála. Fiai a verduni szerződésben felosztják maguk között a Frank Birodalmat. II. Kopasz Károly kapja Franciaországot, Német Lajos Németországot (Pannóniával), I. Lothár pedig Elzászt, Lotaringiát, Németalföldet és Észak-Itáliát.


remélem ha később is, de segítettem

2010. okt. 8. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm igen.. sokat segitettél és még rá ért ^^
2010. okt. 9. 09:03
 3/3 anonim ***** válasza:
örülök, hogy segíthettem:)
2010. okt. 12. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!