Egy vasalót a 230 V feszültségű hálózatra kapcsoltunk. Az áramerősség 5A. Mekkora a vasaló ellenállása?

Valaki kérem gyorsan segítsen mert szükségem lenne rá!!
2023. márc. 27. 19:23
 1/3 anonim ***** válasza:
Gőzölős, vagy sima?
2023. márc. 27. 19:41
 2/3 anonim ***** válasza:
U/I=R
2023. márc. 27. 19:42
 3/3 anonim ***** válasza:
Ohm törvénye:Egy vezeték két végén mérhető feszültség és a rajta átfolyó áram egyenesen arányos hányadosa állandó. U/I=R 230/5=46 ohm
2023. márc. 29. 00:01