Hogy lehet ezt a három példát megcsinálni? Remélem érthetően írtam...


A feladatok:


1.


Ötödik gyök alatt gyök 'a' szorozva gyök 'a'

Valahogy így: 5^gyök'a' × gyök'a'


2.


Harmadik gyök alatt 'b' szorozva negyedik gyök alatt 'b'

Ez az egész osztva gyök 'b'-vel

Valahogy így: 3^gyök'b' × 4^gyök'b' / gyök'b'


3.


Nyolcadik gyök alatt 'a' a hetediken szorozva harmadik gyök alatt 'a', ez az egész osztva negyedik gyök alatt 'a' a harmadikonra emelve.


Ha már ezt az utolsót nem is, de az első kettőt légyszi vezessétek le! Köszönöm!


Köszönöm a segítséget! Tudom, hogy rossz témakör.


2010. okt. 5. 21:26
 1/4 anonim válasza:
viszonylag könnyű feladat, de nem fogom megoldani a matek leckédet.
2010. okt. 5. 21:32
 2/4 A kérdező kommentje:

Az elsőt legalább, légyszi.


Csak hogy hogyan kell lépésenként...

2010. okt. 5. 21:33
 3/4 anonim válasza:
[link] ezt ajánlom figyelmedbe
2010. okt. 5. 21:48
 4/4 anonim ***** válasza:

annyit kell tudni hozzá, hogy x az n-edik gyök alatt az x^(1/n), meg persze a hatványazonosságokat, amiből van vag kb. kőkemény 3 darab.

De tessék, az első: ötödik gyök alatt az a = a^(1/5)

gyök alatt az a = a^(1/2).

A kettő szorzata: a^(1/5)*a^(1/2)= a^(1/5 + 1/2)=a^(7/10)

2010. okt. 5. 22:46