Adott e egy négyzet melynek az átlója 5 cm hosszú Mekkora az oldala hogy kel ezt csinálni?


2023. febr. 28. 18:32
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Pitagorasz megmondja.
2023. febr. 28. 18:43
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Legrövidebb úton úgy, hogy leosztod sqrt(2)-vel.


Legyen ugyanis egy négyzet "a" oldalával adott, és legyen "d" az átlója. Ekkor a Pitagorasz-tétel szerint:


a^2+a^2=d^2, azaz 2a^2=d^2 => d=sqrt(2)a és a=d/sqrt(2).

2023. febr. 28. 19:32
 3/5 anonim ***** válasza:
Ahogy az előző mondja. Ha jól számoltam: Sqrt(5/2).
2023. márc. 7. 08:42
 4/5 anonim ***** válasza:

Nope, 5/sqrt(2), vagy ha egy gyökjelet akarunk, akkor sqrt(25/2). Az átfogó adott: d=5 cm.


5^2=a^2+a^2=2a^2, gyökvonással 5=sqrt(2)a, amiből a=5/sqrt(2)


#2 voltam.

2023. márc. 7. 12:25
 5/5 anonim ***** válasza:
Valóban, elírhattam a választ, köszi a javítást.
2024. febr. 20. 13:37