A megoldást előre is nagyon köszönöm! Kiszámolni nem kell, azt megcsinálom én, csak a gondolatmenetben lenne szükségem egy kis segítségre.2023. febr. 19. 12:48
1/5 anonim válasza:
Ha Δt idő alatt m tömeget kell Δh magassággal feljebb vinnie, akkor a Δt idő alatt végzett munkája a gravitációs erő ellenében
ΔW = m*g*Δh.
Ugye még a súrlódás ellen végez munkát, de azt általában a hatásfokba számoljuk, a hasznos munka az, amit a gravitáció ellen végez. (Hivatkozhatunk a definíciós, W = F*Δs összefüggésre is, F a súlyerő, ami a gravitáció leküzdéséhez kell, Δs = Δh az ezzel párhuzamos irányban történt elmozdulás.)
Ebből a hasznos teljesítménye
Phaszn = ΔW/Δt,
az összes teljesítménye pedig
P = Phaszn/η = …
Tessék szépen helyettesíteni előbb Phaszn helyére, utána ΔW helyére, és akkor már csak a számokat kell beírni. η-val ugye a hatásfokot jelöltem, minden adott.
2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2023. febr. 19. 13:21
3/5 A kérdező kommentje:
142,85KW az reális?
2023. febr. 19. 13:27
5/5 A kérdező kommentje:
Akkor jól számoltam, köszönöm! (Az eltérés ott van, hogy nekünk a gravitációs gyorsulásnál elég 10m/s^2el számolni, nem kell 9,81-el)
2023. febr. 19. 13:41