Egy téglatest minden élének hossza centiméterben mérve egész szám, a téglatest térfogata 105cm3. A téglatest egy csúcsába futó 3 élének hosszúságát összeadjuk. Hányféle összeget kaphatunk?
A) 1 B) 2 C) 3 D) 4 E) 5
Ezt a feladatot ma írtam egy versenyen. A megoldókulcs szerint B a helyes válasz, szerintem viszont E. Melyik lehet a jó, és miért?
2023. febr. 17. 19:45
1/7 anonim válasza:
a*b*c=105=3*5*7
1, 3, 35 => 39
1, 5, 21 => 27
1, 7, 15 => 23
3, 5, 7 => 15
2/7 anonim válasza:
105 = 3*5*7
Lehetséges élhosszok;
3;5;7
1;7;15
1;3;35
1;5;21
1;1;105
Akárhogy nézem, ez 5 különböző összeget ad.
3/7 A kérdező kommentje:
Ezt én is értem, +még hozzávettem a 1+1+105=107-et is. Az a kérdés, hogy a megoldókulcsban valyon miért B van?
2023. febr. 17. 19:54
5/7 A kérdező kommentje:
Ez az #1-esnek ment
2023. febr. 17. 19:55
7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat!
2023. febr. 17. 20:07