Tudnátok ebben a feladatban segíteni?


Egy téglatest minden élének hossza centiméterben mérve egész szám, a téglatest térfogata 105cm3. A téglatest egy csúcsába futó 3 élének hosszúságát összeadjuk. Hányféle összeget kaphatunk?


A) 1 B) 2 C) 3 D) 4 E) 5


Ezt a feladatot ma írtam egy versenyen. A megoldókulcs szerint B a helyes válasz, szerintem viszont E. Melyik lehet a jó, és miért?



2023. febr. 17. 19:45
 1/7 anonim ***** válasza:

a*b*c=105=3*5*7

1, 3, 35 => 39

1, 5, 21 => 27

1, 7, 15 => 23

3, 5, 7 => 15

2023. febr. 17. 19:51
 2/7 anonim ***** válasza:

105 = 3*5*7


Lehetséges élhosszok;


3;5;7

1;7;15

1;3;35

1;5;21

1;1;105


Akárhogy nézem, ez 5 különböző összeget ad.

2023. febr. 17. 19:53
 3/7 A kérdező kommentje:
Ezt én is értem, +még hozzávettem a 1+1+105=107-et is. Az a kérdés, hogy a megoldókulcsban valyon miért B van?
2023. febr. 17. 19:54
 4/7 anonim ***** válasza:

Bocs!

Kimaradt:

1, 1, 105 =>107

2023. febr. 17. 19:54
 5/7 A kérdező kommentje:
Ez az #1-esnek ment
2023. febr. 17. 19:55
 6/7 anonim ***** válasza:
Elírás.
2023. febr. 17. 19:55
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat!
2023. febr. 17. 20:07