Egy tölcsérbe 3 gombóc fagyit teszünk. 6 féle ízből választhatunk. A 3 gombócot 2 ízből választjuk ki.2023. febr. 9. 20:38
1/2 anonim válasza:
(6 alatt 2) féleképpen választjuk ki a két ízt.
A három gombócot 2 féleképpen választhatjuk.
A megoldás:
2*(6 alatt 2)
2/2 anonim válasza:
Ha a fenti megoldást nem érted;
A lehetőségeket 3 csoportba tudjuk osztani: AAB, ABA, BAA.
1) 6*1*5 = 30
2) 6*5*1 = 30
3) 6*5*1 = 30
Ezeket összeadjuk, így 90 lehetőséget kapunk. Már ha számít a sorrend.
Ha nem számít a sorrend (és így számolt az #1 is), akkor csak az egyik csoportot vesszük, így kapjuk a 30-at.