Hányféle lehetséges variáció lehetséges?

Egy tölcsérbe 3 gombóc fagyit teszünk. 6 féle ízből választhatunk. A 3 gombócot 2 ízből választjuk ki.

2023. febr. 9. 20:38
 1/2 anonim ***** válasza:

(6 alatt 2) féleképpen választjuk ki a két ízt.

A három gombócot 2 féleképpen választhatjuk.

A megoldás:

2*(6 alatt 2)

2023. febr. 9. 20:42
 2/2 anonim ***** válasza:

Ha a fenti megoldást nem érted;


A lehetőségeket 3 csoportba tudjuk osztani: AAB, ABA, BAA.


1) 6*1*5 = 30

2) 6*5*1 = 30

3) 6*5*1 = 30


Ezeket összeadjuk, így 90 lehetőséget kapunk. Már ha számít a sorrend.


Ha nem számít a sorrend (és így számolt az #1 is), akkor csak az egyik csoportot vesszük, így kapjuk a 30-at.

2023. febr. 9. 23:20