Amikor Balázs annyi éves lesz, mint Ádám most, akkor Ádám 9 éves lesz. Amikor Ádám annyi éves volt , mint Balázs most, Balázs 3 éves volt. Hány éves jelenleg Ádám és Balázs?

biztos nagyon egyszerű, de fél óraja gondolkozom rajta xd

köszi annak aki megoldja



2023. febr. 6. 00:47
 1/7 anonim ***** válasza:
85%
7 és 5
2023. febr. 6. 01:00
 2/7 anonim ***** válasza:
3%
Az oktatási rendszerünk szépségei, amikor még a feladat kiírója sem érti, hogy mit fogalmazott meg.
2023. febr. 6. 03:59
 3/7 anonim ***** válasza:
A képlet felállítása a kulcs.
2023. febr. 6. 07:40
 4/7 anonim ***** válasza:
86%

Most: a; b

Akkor: 9; a

Volt: b; 3

Az életkorok különbségei:

9-a=a-b

a-b=b-3

-----------

Ezt az egyenletrendszert kell megoldani.

Megy?

2023. febr. 6. 07:41
 5/7 anonim ***** válasza:
40%
Hogy menne? 😬🤣 A tanár majd megtanulja a diákok helyett...
2023. febr. 6. 08:36
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Én kb. 15 évig tanítottam magánúton matekot, és 8 évig egyetemen gyakorlatvezetőként.


Általános tapasztalatom, hogy rengetegen le vannak ragadva a lineáris problémamegoldásnál. Tehát azt hiszik, hogy a kezdeti adatokból ki tudják számolni ezt, majd abból azt, aztán amazt, és a végén eljutnak a végeredményig. Nem ismerik fel, hogy sok esetben először az összefüggéseket kell matematikailag megfogalmazni, és azokat egyszerre figyelembe véve megoldani a feladatot - ahogy itt is. Csak számokban tudnak gondolkodni, és nem képesek még egy olyan minimális absztrakcióra sem (pl. változók betűkkel való jelölése és egyszerű különbségi összefüggések felírása), mint amit ez a feladat is megkövetel.


Az ilyesmit még alsó tagozatban kell elkezdeni a nyitott mondatokkal, mert mire felsős meg középiskolás lesz valaki, már rég késő van ehhez.

2023. febr. 6. 11:56
 7/7 Tom Benko ***** válasza:
A 3 és a 9 közé két számot kell beírnod úgy, hogy egyenlően osszák fel az intervallumot.
2023. febr. 6. 13:30