Az alábbi függvény értékkészletének megállapítását kérdezném?


fx=|x+1|-|x-4|


és


Melyik az a függvény, amely a következő függvénnyel egyenlő?


R->R, x-> -x+5, ha x<=3 +X-1, ha x>3


2023. jan. 31. 18:32
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha x >= 4, akkor f(x)=x+1-(x-4)=x+1-x+4=5

Ha -1 <= x < 4, akkor f(x)=x+1-(-x+4)=x+1+x-4=2x-3

Ha x < -1, akkor f(x)=-x-1+x-4=-5

Az értékkészlet [-5; 5].


A második kérdést pontosabban kéne megfogalmazni.

2023. jan. 31. 18:48
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha az a feladat, hogy adjuk meg az ott szereplő függvényt abszolút értékes függvényként, akkor g(x)=|x-3|+2.
2023. jan. 31. 19:00
 3/4 A kérdező kommentje:
Igen, ez lesz a jó válasz. Azt szeretném megkérdezni, hogy miért ez a jó megoldás? Tudnál ebben segíteni?Köszönöm
2023. jan. 31. 19:18
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha ábrázolod, akkor az |x| függvény grafikonjának a (3; 2) pontba való eltoltját kapod. Ez pedig az, amit írtam.
2023. jan. 31. 19:26