Magnézium-kloridból 20°C-on 150g telített oldatot készítünk, majd 100°C-ra melegítjük. Hány g sót adjunk az oldathoz, hogy a 100°C-os oldat telítetté váljon? (100g víz 20°C-on 54,5g, míg 100°C-on 73g magnézium-kloridot old.)


2023. jan. 28. 21:34
 1/1 anonim ***** válasza:

20 fokon:

54.5 g magnézium-klorid van 154.5 g oldatban

x g magnézium-klorid van 150 g oldatban


x=150*54,5/154,5=52,9 g és 150-52,9=97,1 g víz


A 100 fokon telített oldatban:

100 g vízben oldhatunk 73 g-ot

97,1 g vízben oldhatunk y g-ot.


y=97,1*73/100=70,9 g, de már volt benne 52,9 g, tehát 70,9-52,9=18 gramm só kell még.

2023. jan. 29. 01:04