Hány db magnéziumatom van 5 cm³,1,75 kg/dm³ sűrűségű magnéziumban?


A kérdés az,hogy az eredmény (megoldókulcs szerint) miért 2,16 × 10²³-on?

Én akárhogy számolom,nekem 2,16 × 10²⁴-en jön ki.



2021. nov. 29. 03:01
 1/2 anonim ***** válasza:
Jól váltottad a mértékegységeket?
2021. nov. 29. 03:26
 2/2 anonim ***** válasza:
52%

Ro=m/V, m=V*Ro, m=5cm^3 x 1.75x(kg/1000cm^3)=0.00875kg=8.75g

n=m/M n=8.75g/24.3g/mol=0.36mol

0.36x6x10^23=2.16x10^23 részecske

2021. nov. 29. 04:22