A kérdés az,hogy az eredmény (megoldókulcs szerint) miért 2,16 × 10²³-on?
Én akárhogy számolom,nekem 2,16 × 10²⁴-en jön ki.
2021. nov. 29. 03:01
1/2 anonim válasza:
Jól váltottad a mértékegységeket?
2/2 anonim válasza:
Ro=m/V, m=V*Ro, m=5cm^3 x 1.75x(kg/1000cm^3)=0.00875kg=8.75g
n=m/M n=8.75g/24.3g/mol=0.36mol
0.36x6x10^23=2.16x10^23 részecske