Hogy kell sebességet m/s -ból km/h órába váltani? (és vissza)

El tudnád magyarázni (esetleg egy példával), egyszerűen nem tudom hogy kell?
2010. okt. 3. 18:56
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

m/s *3,6 = km/h

km/h /3,6 = m/s


pl.:

5m/s = 3,6*5 = 18km/h

72 km/h = 72/3,6 = 20 m/s

2010. okt. 3. 19:00
 2/5 anonim ***** válasza:

1 órában 3600 másodperc van

1m/s tehát egyenlő 3,6 km/h


A méter/sekundumot tehát 3,6-al kell osztani az átváltáshoz. Ilyen egyszerű

2010. okt. 3. 19:03
 3/5 anonim ***** válasza:
A m/s-t szorozni kell a km/h-hoz
2010. okt. 3. 19:11
 4/5 anonim ***** válasza:
úgy se rossz :)
2010. okt. 3. 19:13
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2010. okt. 3. 19:14