El tudnád magyarázni (esetleg egy példával), egyszerűen nem tudom hogy kell?2010. okt. 3. 18:56
1/5 anonim válasza:
m/s *3,6 = km/h
km/h /3,6 = m/s
pl.:
5m/s = 3,6*5 = 18km/h
72 km/h = 72/3,6 = 20 m/s
2/5 anonim válasza:
1 órában 3600 másodperc van
1m/s tehát egyenlő 3,6 km/h
A méter/sekundumot tehát 3,6-al kell osztani az átváltáshoz. Ilyen egyszerű
5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2010. okt. 3. 19:14