2023. jan. 24. 18:20
1/3 anonim válasza:
Összes eset: 4*3*2*1 = 24
Kedvező eset:
1) eset: az első két helyre rakjuk őket: 2*1*2*1 = 4
2) eset: középre tesszük őket: 2*2*1*1 = 4
3) eset: az utolsó két helyre tesszük őket: 2*1*2*1 = 4
Tehát 4+4+4=12-féleképpen lehet a pirosakat egymás mellé tenni.
Valószínűség: 12/24 = 1/2 = 0,5 = 50%.
2/3 anonim válasza:
Vagy komplementer módszerrel. Annak valószínűségét, hogy két piros nem kerül egymás mellé, kivonod 1-ből.
kedvező kimenetelek száma: 3*2 = 6
összes kimenetel száma: 4!/2! = 12
P=1 - 6/12 = 1/2
3/3 krwkco válasza:
A kedvező eseteket úgy is ki lehet számolni, hogy a két pirosat egy egységnek veszed. Akkor az eredmény: 3 elem permutációja * 2 elem permutációja. (Az utóbbi azért kell, mert a két pirosat egymás között felcserélve új sorrendet hozunk létre.)