2023. jan. 21. 20:56
1/3 anonim válasza:
Ha összeadjuk a számokat, akkor a bűvös négyzet teljes összegét kapjuk meg. Mivel ez egy 3 x 3-as négyzet, és egyenletesen kell elosztani, azért ennek a harmada lesz a sor- és oszlopösszeg. A számtani sor összegképletével számítjuk.
2/3 A kérdező kommentje:
Igazoljuk, hogy az 1 nem állhat a bűvös négyzet egyik sarokmezőjében sem.
2023. jan. 21. 21:14
3/3 anonim válasza:
15 - 1 = 14
14 = 6 + 8 = 5 + 9 = 7 + 7 = 4 + 10
mit írsz az átlóba?