A bűvös négyzetben minden sor, oszlop, átló mentén a számok összege egyenlő, ez a bűvös összeg. A 3x3-as bűvös négyzet 1,2,3,...,9 számjai esetén mennyi a bűvös összeg? Igazoljuk, hogy az 1 nem állhat a bűvös négyzet egyik sarokmezőjében sem.

2023. jan. 21. 20:56
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha összeadjuk a számokat, akkor a bűvös négyzet teljes összegét kapjuk meg. Mivel ez egy 3 x 3-as négyzet, és egyenletesen kell elosztani, azért ennek a harmada lesz a sor- és oszlopösszeg. A számtani sor összegképletével számítjuk.
2023. jan. 21. 21:05
 2/3 A kérdező kommentje:
Igazoljuk, hogy az 1 nem állhat a bűvös négyzet egyik sarokmezőjében sem.
2023. jan. 21. 21:14
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

15 - 1 = 14

14 = 6 + 8 = 5 + 9 = 7 + 7 = 4 + 10

mit írsz az átlóba?

2023. jan. 21. 21:22