Most akkor valamit nem értek. -2 a négyzeten, hogy lehet -4?

Éppen sorozatoknál járok.



2022. nov. 12. 18:42
 1/4 anonim ***** válasza:
90%

A műveleti sorrend itt a lényeg. A hatványozást előbb kell elvégezni, mint a szorzást.


Vagyis a -2² az nem ugyanaz, mint a -2×-2.

Írjuk fel másképp, így talán jobban látod: -2²= -1×2²

2022. nov. 12. 18:50
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

-2^2=-4, (-2)^2=4

A műveletek sorrendje a lényeg, az elsőnél először a hatványozás történik meg, majd végül a -1-gyel való szorzás.

A második esetben pedig az van, amit te is leírtál, a -2-t szorozzuk be önmagával, tehát negatív számot negatív számmal szorzunk. A mértani sorozatos képleteknél mindig a másodikat fogod használni (tehát zárójelbe kell tedd a kvócienst/hányadost a behelyettesítésnél).

2022. nov. 12. 18:52
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

És ha így van felírva

(-2)², akkor a vége tényleg +4, mert a zárójel a hatványozás előtt van a műveleti sorrendben.

2022. nov. 12. 18:52
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2022. nov. 12. 18:56