Ez lenne a feladat: A hullámvasút egy 50m sugarú dombhoz érkezik, 54km/h sebességgel. Mekkora erővel nyomja az ülést a 40kg tömegű gyermek a pálya legfelső pontjában? Mekkora sebességgel kell haladni ahhoz, hogy ne nyomja az ülést?

2023. jan. 14. 15:03
 1/3 steven95 ***** válasza:

F_cf=v^2*r a centrifugális erő, plusz ellentétes irányú a gravitáció, G=mg

G>F akkor G-F erővel nyomja az ülést, és mg=v^2*r ből kijön mekkora sebességnél már nem nyomja az ülést.

2023. jan. 14. 15:16
 2/3 steven95 ***** válasza:
100%
Én hülye.. tehát F_fc= m*v^2/r
2023. jan. 14. 15:18
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi!
2023. jan. 15. 15:01