SÜRGŐS!!!2023. jan. 14. 10:50
1/2 anonim válasza:
Az összeöntés során a bárium-szulfát csapadékot (BaSO4) képzi, amelynek tömege megegyezik a bárium-ion (Ba^2+) és a szulfát-ion (SO4^2-) tömegének összegével. A bárium-ion tömege megegyezik a bárium-nitrát oldat tömegének (10,0 g) és a bárium-ion koncentrációjának (20,0%) szorzatával, ami 2,0 g. A szulfát-ion tömege megegyezik a kénsav oldat tömegének (16,0 g) és a szulfát-ion koncentrációjának (50%) szorzatával, ami 8,0 g.
Tehát a bárium-szulfát csapadék tömege:
BaSO4 = Ba^2+ + SO4^2- = 2,0 g + 8,0 g = 10,0 g
Tehát a bárium-szulfát csapadék tömege 10.0g lesz az összeöntés során.
2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm gyors válaszod! ;-)
2023. jan. 14. 11:01