Mekkora tömegű bárium-szulfát csapadék válik le 16,0g tömegű,50w%-os kénsavoldat és 10,0g tömegű, 20,0 w%-os bárium-nitrát oldat összeöntésekor? ...H2SO4+....Ba(NO3)2=....BaSO4+....HNO3

SÜRGŐS!!!

#kémiai számítás #sztöchiometriai számítások #Kémia házi 9.osztály
2023. jan. 14. 10:50
 1/2 anonim ***** válasza:

Az összeöntés során a bárium-szulfát csapadékot (BaSO4) képzi, amelynek tömege megegyezik a bárium-ion (Ba^2+) és a szulfát-ion (SO4^2-) tömegének összegével. A bárium-ion tömege megegyezik a bárium-nitrát oldat tömegének (10,0 g) és a bárium-ion koncentrációjának (20,0%) szorzatával, ami 2,0 g. A szulfát-ion tömege megegyezik a kénsav oldat tömegének (16,0 g) és a szulfát-ion koncentrációjának (50%) szorzatával, ami 8,0 g.


Tehát a bárium-szulfát csapadék tömege:


BaSO4 = Ba^2+ + SO4^2- = 2,0 g + 8,0 g = 10,0 g


Tehát a bárium-szulfát csapadék tömege 10.0g lesz az összeöntés során.

2023. jan. 14. 10:56
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm gyors válaszod! ;-)
2023. jan. 14. 11:01