Már mindenféleképpen próbáltam kiszámolni de egyszerűen nem megy.2022. máj. 10. 14:08
1/2 anonim válasza:
Az oleumot 100%-nal is tomenyebb kenaavnak kell elkepzelni. 10 g SO3 0,125 mol, vagyis 12,25 g H2SO4-el egyenerteku.
Megjegyzés: magyarul ha 100 g oleumhoz 2,25 g vizet adsz, akkor 102,25 g 100%-os kensavad lesz gyakorlatilag.
Tehat - tudom furan hangzik- 100 g dikensavat 102,5%-os kensavoldatnak kell felfogni.
Legyen mondjuk 100 g a 80%-os oldatunk, melyet tomenyiteni kell.
Ekkor az m1*w1+m2*w2=(m1+m2) *w3 keveresi egyenletet alkalmazva:
100*80+x*102,25=(100+x)98
Ebbol x=423,53 gramm.
Ennyi dikensavat kell tehat a felhigult oldathoz adni, hogy az 98 tszazalekos legyen ujfent.
2/2 anonim válasza:
1-es vagyok, javitas:
Tehat - tudom furan hangzik- 100 g dikensavat 102,5%-os kensavoldatnak kell felfogni.
Helyett: 102,25%-os kensavoldatnak....