Bella2000 kérdése:

Tudnátok segíteni ebben a feladatban?

Mi lesz az együtthatója a (a+b)^15 kifejezés felbontása után az a^5 b^10-nek?

2023. jan. 10. 16:34
 1/8 anonim ***** válasza:

n alatt a k


ez alapján csinálhatod meg.


gondolom, a segítség az a mankó megadásával egyenlő, nem azzal, hogy helyetted megoldja valaki. Én legalábbis így értelmezem

2023. jan. 10. 16:38
 2/8 anonim ***** válasza:

Az (a+b)^15 kifejezés felbontását a binomiális egyenlet segítségével tudjuk megtenni. A binomiális egyenlet szerint az (a+b)^n kifejezés felbontása:


(a+b)^n = C(n,0)a^n b^0 + C(n,1)a^(n-1) b^1 + C(n,2)a^(n-2) b^2 + ... + C(n,n)a^0 b^n


Ahol C(n,k) = n! / (k!(n-k)!) a binomiális együttható.


Tehát ha az (a+b)^15 kifejezést fel akarjuk bontani, akkor az a^5 b^10 együtthatója a következő módon kapható:


C(15,5) = 15! / (5!(15-5)!) = 15! / (5!10!) = 3003 / (120*3628800) = 1/252


Tehát az a^5 b^10 együtthatója az (a+b)^15 kifejezés felbontása után 1/252

2023. jan. 10. 16:40
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ! Így, hogy levezetted nekem már értem! Mégegszer nagyon köszönöm, hogy időt fordítottál rá! :)
2023. jan. 10. 16:42
 4/8 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Jelezném, hogy a 2-es válaszadó levezetése hibás! Ennek tudatában írd le!

2023. jan. 10. 16:52
 5/8 A kérdező kommentje:
oh értem! Akkor a kérdésem még mindig áll! :( Valaki meg tudná nekem oldani levezetve?
2023. jan. 10. 17:15
 6/8 anonim ***** válasza:

1. vagyok...


ahogy már írtam is, egyszerűen n alatt a k-ba be kell írni és megkapod a választ. n a hatvány, k az egyik változó kitevője.


s arra is utaltam, hogy a levezetés nem segítség

2023. jan. 10. 17:18
 7/8 A kérdező kommentje:
Egyszerűen nem értem a matekot, még így sem és holnapra kell ez a házi.
2023. jan. 10. 17:39
 8/8 anonim ***** válasza:
(15 alatt 5)
2023. jan. 10. 18:50