Határozza meg f(12) értékét, ha f(x)=10^(x/4)?


Itt mit kell csinálni? f(x) egyenlő 10 az x/4edikenen, akkor 12=10^(x/4)?

Így jól csinálom?


2022. dec. 10. 12:48
 1/4 anonim ***** válasza:
78%

Itt csak annyit kell csinálni, hogy 12-es számot behelyettesíted x helyére és kiszámolod.


f(12) = 10^(12/4) = 10^3 = 1000

2022. dec. 10. 13:02
 2/4 krwkco ***** válasza:

"12=10^(x/4)?"

Ebben az a hiba, hogy a feladat szerint nem f(x) egyenlő 12-vel, hanem x. A 12-őt az x helyére kell beírni, nem az f(x) helyére.

Ezen alapul 1-es helyes megoldása.

2022. dec. 10. 13:14
 3/4 krwkco ***** válasza:
12-t
2022. dec. 10. 13:15
 4/4 anonim ***** válasza:
A feladat arra megy rá, hogy érted-e a jelölést. Érted-e mit kérdez.
2022. dec. 12. 03:11