2022. jan. 11. 15:11
1/2 anonim válasza:
Csak a szitaformulát kell alkalmaznod;
P(A+B) = P(A) + P(B) - P(A*B)
Illetve mivel függetlenek, ezért definíció szerint P(A*B)=P(A)*P(B), esetünkben P(A*A)=P(A)*P(A) teljesül. Ennek megfelelően:
P(A+B) = P(A) + P(A) - P(A) * P(A), behelyettesítés után:
5/9 = 2*P(A) - P(A)^2
Ez pedig egy másodfokú egyenlet, ami könnyen megoldható.
2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2022. jan. 11. 15:43