Gondoltam egy számot, hozzáadtam az ellentettjének a 4-szeresét,így a gondolt számnál 48-cal nagyobb számot kaptam. Melyik számra gondoltam? Ehhez a feladathoz szeretnék kérni segítséget.

2022. dec. 5. 19:49
 1/5 anonim ***** válasza:

X+4x=x+48

4x=48

X=12

2022. dec. 5. 20:13
 2/5 anonim ***** válasza:
Az ellentetjének szót nem olvastam el, bocsi...
2022. dec. 5. 20:13
 3/5 anonim ***** válasza:
40%

X+4*(-x)=x+48

X+4x=x+48

4x=48

X=12

2022. dec. 5. 20:18
 4/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! :)
2022. dec. 5. 20:43
 5/5 krwkco ***** válasza:

Fejben is meg lehet oldani.

"hozzáadtam az ellentettjének a 4-szeresét, így a gondolt számnál 48-cal nagyobb számot kaptam."

1. a gondolt szám negatív

2. annyival lett nagyobb, amennyit hozzáadtam.

3. az ellentettjének a 4-szerese 48.

4. a gondolt szám -12.

2022. dec. 5. 23:39