Egy farmon a tojások átlagos tömege 25 g. A 28 g-nál nagyobb tojások nem piacképesek, mert nem férnek be a tartóba. Ha szórás 5 g, a tojások hány százaléke lesz méreten felüli?

Köszönöm a segítséget!!!

2022. dec. 4. 23:16
 1/1 anonim ***** válasza:

Normál eloszlás.


z=(28-25)/5 = 0,6. Z táblázatból leolvasható 0,7257. 72,57% felel meg a méretnek, tehát kisebb mint 28 g. Ami nagyobb az 100-72,57=27,43%.


Táblázat forrás: [link]


Remélem jól gondoltam végig a feladatot.

2022. dec. 5. 00:11