Köszönöm a segítséget!!!2022. dec. 4. 23:16
1/1 anonim válasza:
Normál eloszlás.
z=(28-25)/5 = 0,6. Z táblázatból leolvasható 0,7257. 72,57% felel meg a méretnek, tehát kisebb mint 28 g. Ami nagyobb az 100-72,57=27,43%.
Táblázat forrás: [link]
Remélem jól gondoltam végig a feladatot.