Mennyi x+y+z ha

x/x+1=y/y+2=z/z+3 és

1/x+2/y+3/z=72


Levezetéssel!



2022. dec. 3. 22:11
 1/8 steven95 ***** válasza:
81%

x/(x+1)=y/(y+2)=z/(z+3)

(x+1)/x=(y+2)/y=(z+3)/z

1+1/x=1+2/y=1+3/z

1/x=2/y=3/z

3(1/x)=72

x=1/24

y=1/12

z=1/8

2022. dec. 3. 22:44
 2/8 anonim ***** válasza:
0%

Az egyes hülyeséget ír, nem értem minek szól hozzá ha nem érti.


Szóval:


1x+1=1y+2=1z+3


1xyz+6=x


1/6=0,166x (ez az első feladat megoldása)


Második:


1/2x/3y/1z=72


1/2x=24


x=48


1/3y=24


y=8


1/z=24


z=16


Tehát: x=48 y=8 z=16 (ez együtt 72)

2022. dec. 4. 01:36
 3/8 anonim ***** válasza:

Ha x=48 y=8 és z=16 akkor nem teljesül az 1/x+2/y+3/z=72 feltétel.

A 2.megoldása így nem jó.


Az 1. megoldást tartom jónak.

2022. dec. 4. 06:35
 4/8 krwkco ***** válasza:
100%

#2

Ettől túlhevült és majdnem besült az agyam. :-)

Ez valami marsi matematika?


Ebből: x/x+1=y/y+2=z/z+3

hogy jött ki ez: 1x+1=1y+2=1z+3?


Még ha nem is pótoljuk a zárójeleket, amit feltehetően elhagyott a kérdező, x/x akkor is 1. És nem 1x.

További rejtély az 1xyz+6=x-hez vezető folyamat.

Pedig mindenre gondoltam:

- Hogy a + jel jelentsen szorzást.

- Vagy a / azt jelenti, hogy az előtte levő karakter el kell hagyni.

- Az egyenlőségjel az összeadás és mindig minden egyenlő x-el.

De így sem tudlak követni. :-(

2022. dec. 4. 07:26
 5/8 anonim ***** válasza:
A marson más a gravitáció, ezért a számoknak is más értéke van.
2022. dec. 4. 08:31
 6/8 anonim ***** válasza:
52%

Basszus, csak 45% vagyok?


Na szóval, visszatérve a kérdésre, az első válasz helyes. Rövid, tömör, de pontos. Ment a lájk.

2022. dec. 4. 08:48
 7/8 A kérdező kommentje:
Kicsit részletesebben az egyest valaki nem írja le nekem magyarázattal hogy megértsem?
2022. dec. 4. 08:51
 8/8 steven95 ***** válasza:

a=b akkor 1/a=1/b HA a és b nem nulla.

1/x+2/y+3/z=72 feltétel miatt x,y,z nem nulla. Így az első egyenletnek "mindhárom oldalának" vehetem a reciprokát, x oldal esetén:

x/(x+1) -> (x+1)/x = x/x +1/x=1+1/x

A többi már érthető kellene hogy legyen. :)

2022. dec. 4. 09:39