Ezt az egyenletet hogyan kell megoldani? (x+3) ² - 2x² = 18

2010. szept. 30. 14:43
 1/8 anonim ***** válasza:
Felbontod a zárójelet, rendezed 0-ra, és használod a másodfokú egyenlet megoldóképletét, figyelve az előjelekre.
2010. szept. 30. 14:59
 2/8 anonim ***** válasza:
a zárójel felbontásánál felhívnám a figyelmed egy azonosságra;)
2010. szept. 30. 15:08
 3/8 anonim ***** válasza:

-xnégyzet+6x-9 = 0

gondolom eddig nem nagy pukkantás eljutni innen még még akkora gondot sem okozhat, hogy használd a megoldóképletet.

bár ha akarod, még megszorozhatod mindkét oldalt -1el, nehogy a negatív másodfokú együttható miatt elhibázd a megoldóképletet.

2010. szept. 30. 17:08
 4/8 A kérdező kommentje:
de én még nem tanultam olyanról hogy hogyan kell megoldani egy másodfokú egyenletet.:|
2010. szept. 30. 17:30
 5/8 anonim ***** válasza:
Szia.Szorozd meg a kapott eredmenyt -1-el es lathato hogy (x-3)*(x-3) azaz teljes negyzeted van.Remelem tudtam segiteni adj zold pacsit ha elegedett vagy a valaszal.
2010. szept. 30. 18:18
 6/8 anonim válasza:
(x+3) ²....ha ezt felbontod a roviditett szamitasi keplet szerint nem lesz masodfoku,csak azt nem tudom h tanultad-e mar a roviditett szamitasi kepleteket...ha igen akkro ezt alkalmazd:)
2010. okt. 6. 18:59
 7/8 A kérdező kommentje:
köszi emberek.:)
2010. okt. 7. 14:52
 8/8 anonim ***** válasza:

(x+3)² - 2x² = 18

x²+6x+9-2x²=18

0=x²-6x+9

0=(x-3)² (gyökvonás!)

3=x


Tudom, már nem ma lett kiírva, de ha mégsem sikerült volna, gondoltam leírom.

2010. okt. 7. 15:12