Hány darab piros lapot kellene négyfelé vágni ,hogy ugyanannyi db piros lap legyen ,ahány kék?


Kék lap:30

Piros lap:12


Előre is köszönöm



2022. nov. 30. 21:18
 1/6 anonim ***** válasza:
Hárommal lesz több piros lap a négyfelé vágástól: 1->4=1+3
2022. nov. 30. 21:23
 2/6 anonim ***** válasza:
A különbseget kell lefedned, azt a számot oszd el 4-gyel..
2022. nov. 30. 21:28
 3/6 anonim ***** válasza:
2# Mondom, hogy HÁROMMAL....
2022. nov. 30. 21:29
 4/6 anonim ***** válasza:
6-ot.
2022. nov. 30. 21:46
 5/6 A kérdező kommentje:
Na ne. Pontosan tudom ,hogy 6-ot. A kérdés az ,hogy ez ,hogy jön ki?!
2022. nov. 30. 21:54
 6/6 anonim ***** válasza:

Jaj, akkor ez mégsem végtelenül egyszerű feladat, pedig azt hittem mindenki tudja némi segítség után "ránézésre". Szóval #1-ben elárultam, hogy minden negyedelés hárommal növeli a pirosak számát.

Mennyivel kell növelni? 30-12 = 18-cal.

Hányszor három az tizennyoc? hatszor, tehát hat pirosat kell négybe vágni.

2022. nov. 30. 22:20