Adottak az


a = (6;4)

és az

a b− = (11;5)


vektorok. Adja meg a b vektort a

koordinátával!


Van esetleg ehhez a feladathoz egy képlet amibe be kell helyettesíteni?

Köszönöm előre is!



2022. ápr. 10. 20:53
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem maradt le valami?
2022. ápr. 10. 21:22
 2/5 krwkco ***** válasza:
a-b = (11;5) Nem erre gondoltál?
2022. ápr. 10. 21:27
 3/5 A kérdező kommentje:
De, de igen. Csak valamiért így lett bemásolva, bocsi.
2022. ápr. 10. 22:43
 4/5 anonim ***** válasza:
Ugyanúgy kell, mintha a és b számok lennének.
2022. ápr. 10. 23:45
 5/5 krwkco ***** válasza:

Az összeadás, kivonás számmal szorzás ugyanúgy működik a vektorok neveivel, mint a számokkal. Pl. a+a=2a (a-b)-b=a-2b. (Szándékosan nem írtam le azt az egyenletet, ami a feladathoz kell, mert ki tudod találni.)

Ha megvan a vektoros kifejezés, akkor az eredményvektor koordinátáit úgy kapod meg, hogy külön-külön végrehajtod a műveleteket az x és y koordinátákra.

Pl. ha c=a+a=2a, akkor c=(2*6;2*4)=(12;8)

2022. ápr. 11. 06:17