Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Matek házi! Hogyan oldjam meg?

Matek házi! Hogyan oldjam meg?

Figyelt kérdés
a feladat: számítsd ki a 2 jegyű 5-re végződő számok összegét!
2010. szept. 29. 17:01
 1/7 yuda ***** válasza:

Esetleg összeadod?

15+25+. . .95 = ? Szerintem egy perc alatt megvagy.

2010. szept. 29. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Jaja... jó is lenne csak így nem fogadja el a tanár....
2010. szept. 29. 17:09
 3/7 anonim ***** válasza:
Számtani sorozat n elemének összege? Pl. a1 = 15, d = 10,... stb.
2010. szept. 29. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Igen... eddig én is eljutottam, de nem tudom tovább :/
2010. szept. 29. 17:20
 5/7 anonim ***** válasza:
Niysd ki aa képlettárad, ez egy egyszerű számatni sorozat, első eleme 15, utolsó 95. Kiszámolod ezekkel együtt hány elem van összesen, d=10. Képleted meg van rá. Mi nem megy akkor?
2010. szept. 29. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Aki egy kicsit tud logikusan gondolkodni, hamar rájön, hogy kilenc ilyen szám van, és ezen számok átlaga 55.


tehát 9x55=495

ez a megoldás


Tudom hogy nem ezt várják tőled, de ha én matektanár lennék, nagyra értékelnék egy ilyen megoldást, próbáld ki.

2010. szept. 29. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Tökéletesen egyetértve előttem válaszolóval, egy történet Gauss életéből.


"Egy másik híres történet, amely a szájhagyomány útján átalakult, arról szól, hogy az általános iskolai tanára, J. G. Büttner diákjait azzal akarta lefoglalni, hogy 1-től 100-ig adják össze az egész számokat. A fiatal Gauss mindenki megdöbbenésére másodpercek alatt előrukkolt a helyes megoldással, megvillantva matematikai éleselméjűségét. Gauss észrevette, hogy a sor ellenkező végein lévő számok párokba állításával azonos összegeket kap: 1 + 100 = 101, 2 + 99 = 101, 3 + 98 = 101 stb., ami összesen 50*101 = 5050-et eredményez."


Erre manapság is rájöhet bárki, - egy újszülöttnek minden vicc új -, és egy ilyen eset nem bizonyít semmit, de ki tudja, hátha a gyerek Gaussi magasságokba fog emelkedni. Szívesen lennék a tanára, aki felismeri a tehetségét.

2010. szept. 30. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!