Hogy kell deriválni ezt: 2/x^3 ?

Valaki esetleg részletesen eltudja magyarázni? Előre is köszönöm szépen!

2022. nov. 11. 07:40
 1/6 anonim ***** válasza:
94%

2/x^3 = 2*x^-3

Ebből f'(x) = 2*-3*x^-4 = -6/(x^4)

2022. nov. 11. 08:07
 2/6 anonim ***** válasza:
87%

Kissé bonyolultabb, de megoldható a törtekre vonatkozó deriválási szabállyal is:

y=2/x³

y’=(0−3x²·2)/x⁶=−6/x⁴=−6x⁻⁴

2022. nov. 11. 09:07
 3/6 A kérdező kommentje:
Törtekre vonatkozó deriválásra szabállyal nekem ez jön ki: -6^2/x^6. Ezt hogy kéne folytatni?
2022. nov. 11. 18:56
 4/6 Tom Benko ***** válasza:
100%
Sehogy, már elrontottad.
2022. nov. 12. 16:51
 5/6 A kérdező kommentje:

(2/x^3)'


(2)'· x^3 - 2 · (x^3)' / (x^3)^2


0· x^3 - 2 · 3x^2 / x^6


- 6x^2 / x^6


Valóban, előbb kimaradt egy x. Vagy más hibát is véltél felfedezni benne?

2022. nov. 12. 19:20
 6/6 Tom Benko ***** válasza:
Így már jó.
2022. nov. 13. 21:37