Petwoórk155 kérdése:

Kaptam iskolába házi feladatod, amit nem értek , valaki megmondaná, a képletet, aki ért hozzá, hogy fojtassam tovább?


U=230V

Σ=5%

ρ=0,0175Ωmm2/m

L=70m(hosz)

A=?

Ez a fö képlet

A=(L*ρ*I)/Ue


Eddig jutottam, hogy kiszámoltam a feszültségesés értékét

Ue=U/100* Σ

Behelyettesítettem

Ue=230/100*5

Ue=11,5V


AZ áramerőséget hogy számoljam, ki ha nem tudom ez ellenállás értékét

azt tudom hogy ez a képlet I=U/R



2022. nov. 3. 19:47
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Eddig jól számoltál. Az áramerősség értékét ennyi adatból nem lehet kiszámolni. Az ilyen jellegű feladatoknál általában a fogyasztó teljesítményét szokták megadni, esetleg az áramerősséget, vagy a fogyasztó ellenállását. Nézd meg nem maradt-e le valami, fogyasztó teljesítménye, vagy árama, vagy ellenállása, mert ezek valamelyikének ismerete nélkül nem lehet kiszámolni a keresztmetszetet.
2022. nov. 3. 20:26
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

1-es vagyok

Ennyi adatból csak ezt lehet felírni:

A=L·ρ·I/Ue=70·0,0175·I/11,5=0,107·I

Még arra kell figyelni, hogy a 70 m az nyomvonalhossz, vagy a vezeték teljes hossza. Ha nyomvonalhossz, akkor az oda-vissza vezetés miatt a kétszeresével kell számolni.

2022. nov. 3. 20:32
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen.
2022. nov. 3. 21:36