Valaki le tudná vezetni a következő kamatszámítást?


Bankba elhelyez 2000000 Ft-ot egy évre, havi kamatozási periódussal. Mekkora összeget vehet fel

egyszerű kamatozással

kamatos kamatozással

ha a bank által alkalmazott éves kamatláb 6%.


2010. szept. 28. 13:42
 1/4 nagyontamas válasza:

Ha jól értem akkor 1 havi lekötéssel, 12 hónapig van a bankban a pénz.

A 6% kamat egy hónapra 6%/12=0,5% 0,005

Mivel egyhavi a lekötés, minden lejárt hónap végén hozzáírják a 0,5% (0,005) kamatot. k (havi kamat)

Nevezzük a 2000.000 Ft-t T nek (tőke) és így számoljuk végig.

Első hó végén T1, második hó végén T2...tőkénk lesz

1. hó végén T+Txk=T1 T-t kiemelve Tx(1+k)=T1

2. hó végén T1x(1+k)=T2 T1 et behelyettesítve (Tx(1+k))x(1+k)=T2 vagyis (1+k)=1,005 a négyzeten.

A 3 hó végén ez a (T+k) 1,005 a köbön és így tovább a 12. hónapban (T+k) 1,005 a 12 hatványon ami 1,061677812

Vagyis ezzel megszorozva az induló tőkénket 2123.3556 Ft-nk lesz kamatos kamattal (a kamatadó levonása előtt).

Ha egy évre van lekötve a pénzünk akkor év végén kapunk 6%

kamatot ami Tx(1+k) jelen esetben 2000.000x1,06=2120.000Ft

2010. szept. 28. 14:39
 2/4 nagyontamas válasza:

Bocs a kamatos kamatnál egy tizedessel elírtam

2123.355,6 a helyes összeg

2010. szept. 28. 14:43
 3/4 anonim ***** válasza:
2010. szept. 28. 14:58
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, így már érthető!!!!
2010. szept. 28. 18:58