A következő a kérdés: Vezesd le a pillanatnyi sebesség képletét az egyenes vonalú egyenletesen változó mozgás esetén?


Nem voltam ott ezen az órán, és a tankönyvben a pillanatnyi sebesség definíciója benne van, de a képlete nem. Képletet az átlagsebességgel kapcsolatban írt csak. Ez volt a röpdolgozat kérdésem, és leírtam a sebesség képletét, de nem fogadta el a tanár. Karó. Órai jegyzetet kértem a többiektől, de végül valami nagy kuszaságot kaptam.

Jövő héten újraírhatom, de ha megint ezt kérdezi, továbbra sem tudom mit kell ide írni.


2022. okt. 23. 15:03
 1/4 A kérdező kommentje:
Amit a többiek küldtek órai jegyzetként azt leírtam, de akkor is egyes. Nem igazán tudom, hogy lehet ezt levezetni?
2022. okt. 23. 15:04
 2/4 anonim ***** válasza:

Azt tudod, hogy


a = v/t, innen egy egyszerű felszorzással:

a*t = v


Ez adja meg a pillanatnyi sebességet, amennyiben a testünk 0 kezdősebességről gyorsul. Ha van neki kezdősebessége, amit v0-lal szoktunk jelölni, akkor:


v = v0 + a*t


Ez a képlet adja meg az egyenes vonalú mozgást végző, v0 kezdősebességű test pillanatnyi sebességét.

2022. okt. 23. 15:25
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi szépen. Igen, ezt oda is írtam, ki is pipálta, aztán kaptam rá egy egyest. Nem tudom mit lehetne még ide írni.
2022. okt. 23. 15:29
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha csak a végképletet írtad oda, akkor az tényleg egyes, mivel le kellett vezetni. Ahogy leírtam, az a levezetése.


Hogy ezen kívül még mit akarhat a tanár, azt nem tudom.

2022. okt. 23. 15:45