Hány fokot zár be az óramutató 2 óra 45 percnél?

Valaki el tudná magyarázni, hogy hogyan kell az ilyen típusú feladatokat megoldani? Arra rájöttem, hogy 1 óra alatt 30 fokot mozdul el a mutató.

2022. okt. 20. 19:59
 1/10 anonim ***** válasza:
54%

12 jelzés van az óralapon.


360°/12=30°


2 óra = 60°


45 perc = 9-es jel = 9x 30° =270°


270-60°= 210° ot zár be a két mutató.


Vagy


360°-210° =150° ot, attól függ, hogy melyik irányba nézed.

2022. okt. 20. 20:12
 2/10 steven95 ***** válasza:
39%
Gondolom az óra és percmutató közötti szög kell. 45 percnél a 9-esre mutat és 2órára tehát 9+3=12 ill +2 => 5/12 ív ami 5*30=150 fok
2022. okt. 20. 20:13
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Bár logikusnak tűnik az első két válasz, valójában a valósághoz nem sok közük van. Ugyanis 2:45-kor a kismutató nem a 2-esre mutat, hanem a 2-es és 3-as közé, valahova. Ezt persze pontosan meg tudjuk határozni; pontosan 2 órakor mutat a kismutató a 2-esre és pontosan 3 órakor a 3-asra, ami azt jelenti, hogy 1 óra=60 perc alatt a kismutató 30 fokos szöggel fordul el, így az egyenes arányosság elvének értelmében 45 perc alatt 30/4*3=22,5°-ot halad, az óramutató járásának megfelelően.

Szerencsére a 150°-hoz képest annyi a változás, hogy ezt a 22,5°-ot le kell vonnunk, tehát valójában a két mutató 127,5°-os szöget zárnak be egymással. Illetve a bezárt homorúszög 232,5°-os.

2022. okt. 20. 20:22
 4/10 anonim ***** válasza:

Majdnem ,csak nemlevonni kell a 22.5ot ,hanem hozzaadni.

187.5 es 172.5

2022. okt. 20. 20:31
 5/10 anonim ***** válasza:

Szinte minden altalanos es kozepiskolas matematikai peldara vannak mar kalkulatorok online,amik el is magyarazzak,miert az jott ki,ami kijott


[link]

2022. okt. 20. 20:33
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
#4, valóban, hozzá kell adni. Valamiért a 3:45 volt a fejemben, annál viszont már le kellene vonni.
2022. okt. 20. 20:37
 7/10 steven95 ***** válasza:
Mekkora ekerséget írtam :"D
2022. okt. 20. 20:43
 8/10 anonim ***** válasza:
1es es 4es voltam. Azert durva, hogy egyszeru feladaton is ilyen aprosagokon hogy el lehet bukni. Mikor irtad a 3astt, a fejemhez csaptam,hogy hogy lehettem ilyen hulye, hogy nem szamoltam bele ,hogy a kismutato is mozog :D aztan elkepzeltem az orat,es inkab a 180hoz kellene kozelebb lennie:D
2022. okt. 20. 20:43
 9/10 A kérdező kommentje:
Akkor most hogyan is jön ki? Kicsit összezavarodtam
2022. okt. 20. 23:07
 10/10 krwkco ***** válasza:

"Hány fokot zár be a KÉT óramutató 2 óra 45 percnél?"

"Akkor most hogyan is jön ki? Kicsit összezavarodtam"

Legyen egyszerűbb a megoldás menete.

0 órakor mindkét mutató felfele mutat. Legyen ez a 0 fok. Minden egész órakor a nagymutató megint a 12-es jelről indul.

A nagymutató 60 perc alatt megy 360 fokot, azaz percenként ... fokot. Tehát 45 perc alatt ... fokot halad előre.

A kismutató 12 óra alatt megy 360 fokot, azaz óránként ... fokot. 2 egész és 3/4 óra alatt ... fokot.

A nagymutató teszi meg a nagyobb szöget, a kismutató követi. A kettő szögtávolságát kivonással vagy összeadással kapjuk meg?

2022. okt. 20. 23:36