Két természetes szám összege 15257. Az egyik szám végén nulla áll. Ha ezt a nullát elhagyjuk, akkor a másik számot kapjuk meg.

2022. okt. 10. 16:51
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Egyik szám x

Másik szám 10x

x+10x=15257

11x=15257

x=15257/11


Egyik szám:1387

Másik szám 10*1387=13870


Ell.:

13870+1387=15257

2022. okt. 10. 17:00
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2022. okt. 10. 17:18
 3/3 krwkco ***** válasza:
100%

Vagy egyenletek nélkül:

Az egyik szám 10-szerese a másiknak. A kettő összege 11-szerese a "másiknak". 15257/11=1387 és 13870 a megoldás.

2022. okt. 10. 23:29