Mekkora lesz a közös hőmérséklet, ha 5kg 60°C-os vízbe beletöltünk 4kg 20°C-os vizet?

2022. szept. 18. 17:54
 1/9 anonim ***** válasza:
62%

Légy szíves... kérlek... tudnál segíteni...?


Ilyesmi nem szerepel a szókincsedben?

2022. szept. 18. 18:24
 2/9 A kérdező kommentje:

Azért nem írtam oda, hogy ,,tudnál segíteni" , mert az oldal azonnal kiírta, hogy olyanokat, hogy tudnál/tudjátok/tudnátok, nem lehet beleírni kérdésbe...

Egyébként értékelném, ha lennél szíves azzal segíteni, hogy a kérdésemre válaszolsz, ha már a kritizáló válaszra van időd :)

2022. szept. 18. 18:29
 3/9 anonim ***** válasza:
50%
Sima súlyozott sztani átlag. Semmi extra nincs benne...
2022. szept. 18. 18:37
 4/9 anonim ***** válasza:
49%

Tucatnyi ilyen kérdés van, itt pl a 11es valaszban megtalalod a megoldóképletet..


https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__hazif..

2022. szept. 18. 18:38
 5/9 anonim ***** válasza:
70%

Plusz.


[link]

2022. szept. 18. 18:40
 6/9 krwkco ***** válasza:
95%

Összesen lesz 9 liter vizünk.

És 0 fok feletti hőmennyiség: 5 liternyi 60 fokos és 4 liternyi 20 fokos víz. Ezt a hőmennyiséget kell összegezni és a 9 liter között szétosztani.

2022. szept. 18. 19:52
 7/9 Vadk0rte válasza:

Szia! Klasszikus táblázatos feladat:

m t össz

1. 5kg 60fok 5*60=300

2. 4kg 20fok 4*20= 80

ö. 9kg X 380

Az össz sorban összeadod a fölötte lévőket, de nyilván a hőmérsékletet nem, az nem adódik össze.


9x = 380

x = 42,22


Ez a módszer akkor is működik, ha nem a végső hőmérsékletet kérdezik, hanem mondjuk azt megadják, és az a kérdés, mennyi 20 fokos vizet öntsünk hozzá, stb.

2022. szept. 20. 17:50
 8/9 Vadk0rte válasza:

Sajnos szétesett a táblázat, próbálom másképp:


_____m_____t______össz

1.__5kg__60fok__5*60=300

2.__4kg__20fok__4*20=80

ö.__9kg___X_____380

2022. szept. 20. 17:54
 9/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!!
2022. szept. 20. 20:01