1J x 60s x 60s= 3600w/h=3.6 kw/h?


10000J x 10s x 30s = 3000000 w/h=3mw/h?



Nem a házi kérdéseimet akarom megválaszoltatni veletek, ezek saját példák, csak úgy érzem megértettem a dolgot és örülnék ha segítenétek, tényleg így van e a logika mint fent.



Köszönöm szépen



2022. szept. 17. 19:36
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

nem


1 J = 1 W · 1 s


Ha megszorzod sekundum négyzettel teljesen másjönki.


[link]

2022. szept. 17. 19:42
 2/2 krwkco ***** válasza:
100%

"1J x 60s x 60s= 3600w/h=3.6 kw/h?

10000J x 10s x 30s = 3000000 w/h=3mw/h?

... tényleg így van e a logika mint fent."

Sajnos nem.

A J (joule) az energia mértékegysége. Nincs értelme az idővel szorozni. Pl. 1 liter forró víz enrgiáját felesleges az idővel szorozni.

A W és kW (watt és kilowatt) viszont teljesítmény. Ha van egy 1000 W-os vízmelegítőd, akkor nem mindegy, hogy meddig melegíted vele a vizet. Ezért ahhoz, hogy a közölt energiát kiszámold, a teljesítményt (W, kW) szorozni kell az idővel (s, h). Az így kapott mértékegység a Ws (1Ws=1J) vagy kWh. 1kWh=1000W*60*60s=1000*60*60Ws=1000*60*60J

Egy apróság: Ha megfigyeled az első 60-nál nincs s. 1h=60*60s=3600s. Nem az idő négyzetével szorzunk.

2022. szept. 17. 19:49