F erővel meglökött test milyen hosszú utat tesz meg?


Ha F erővel meglökök egy testet és figyelembe veszem a surlódási erőt, akkor milyen egyenlettel írható le a test által megtett út hossza?

A sebességét is megkapjuk így adott időpillanatban?



2022. aug. 28. 00:23
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

"Ha F erővel meglökök egy testet"

Nem lesz meg a kettes bakker, mert már a kérdés is xar.

Az erő az nem csak úgy van, hanem egy ideig, vagy egy távolságon hat, gyorsít.

2022. aug. 28. 01:45
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Felbontod két részre a mozgást:

Az első szakasz, az amíg pl. t1 ideig lökted az F erővel a testet.

A második szakasz, amikor csak az Fs súrlódási erő lassítja le állóra a testet.


Egyenletesen gyorsuló/lassuló mozgás esetén:

s(t) = v0*t + a/2 * t^2

A gyorsulás/lassulás: a = F/m lesz.


Kicsit gondolkodnod kell, hogy mindent jól helyettesíts be, de innen már mennie kéne.

2022. aug. 28. 02:35
 3/3 krwkco ***** válasza:

Energiamegmaradás.

Ha a gyorsító erő F, a surlódási erő Fs, S úton hat az F erő és Scs utat csúszik a test, akkorakkor (F-Fs)*S=Fs*Scs.

A teljes út: S+Scs=(F/Fs)*S.

2022. aug. 28. 23:43