X-1/x négyzeten-1=x+1 vagy 1/x+1?

2010. szept. 18. 22:26
 1/5 anonim ***** válasza:

X-1/x négyzeten


vagyis az x van csak a négyzeten, vagy az egész X-1/x?

2010. szept. 18. 22:46
 2/5 A kérdező kommentje:
csak az x
2010. szept. 19. 00:00
 3/5 A kérdező kommentje:
x-1/x(négyzeten)-1 szóval csak a 2. x
2010. szept. 19. 00:01
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha a feladat

A = (x-1)/(x²-1)

akkor a nevező

x²-1=(x-1)(x+1)

ha x≠1 akkor lehet egyszerűsíteni (x-1)-el, így az eredmény

A = 1/(x+1)

2010. szept. 19. 01:27
 5/5 A kérdező kommentje:
köszi
2010. szept. 19. 11:28