Kicsit össze vagyok zavarodva és szeretném tisztázni.


A feladat:


Írjuk fel a kör egyenletét ha:

K(0;1)

r(2)


Ilyenkor az egyenlet végén az r=4?

Illetve ha r(gyök alatt 3) akkor az eredmény=3?


2022. jún. 2. 13:52
 1/3 anonim ***** válasza:

Furcsa az r-nek ez a zárójeles megadása, de lehet csak én nem találkoztam még ilyennel. Koordináta megadásakor rendben van, hogy K(0;1), de r(2) helyett r=2 lenne egyértelműbb.


"Ilyenkor az egyenlet végén az r=4?"

Nem. Ha a feladat megadja, hogy r=2, akkor miért lenne r=4?

Ha ezt az egyenletet használod:

(x-a)^2 + (y-b)^2 = r^2, akkor r^2 = 2^2 = 4

De nem r=4 hanem r négyzete egyenlő 4.

2022. jún. 2. 14:05
 2/3 anonim ***** válasza:
Igen és igen. Gondolj arra, hogy a kör egyenletét valójában a Pitagorasz-tétel alkalmazásával írjuk fel, abban meg ugye minden négyzetre van emelve. Az (x-u)² + (y-v)² = r² kifejezésben az x-u az egyik befogó hossza, az y-v a másiké, az r pedig az átfogó hossza.
2022. jún. 2. 14:07
 3/3 anonim ***** válasza:
2022. jún. 2. 14:41