A válaszokat előre is köszönöm!2022. máj. 31. 19:17
1/1 anonim válasza:
Origo középpontú kör egyenlete:
y^2 + x^2 = 6.5^2
Legyen a húr vízszintes, és legyen a +y félsíkon. Ekkor a húr végpontjai az x=5.6cm (és az x=-5.6cm) fölött lesznek, a kör mentén. A fenti képletbe helyettesítve y = 3.3 cm jön ki. Legyen ez a d távolság. Ennyivel van az origo fölött a vízszintes húr.
a) d távolságra
b) 6.5 - d, 6.5 + d
Vagy szögfüggvényekkel is csinálhatod:
Derékszögű háromszöget rajzolsz a kör középpontja, a húr végpontja és onnan a húrral párhuzamos átmérőre állított merőleges metszéspontjai közé. A kör középpontjánál legyen alfa szög jele a.
cos a = 5.6/6.5
sin a = d/6.5
d = 6.5 sin (arccos(5.6/6.5)) = 3.3
a) d távolságra
b) 6.5 - d, 6.5 + d