Hogy kell kiszámolni a szöget? (Vektoros témakör)


Az alap adatok:

A(1,-3)

B(4,7)

C(5,1)


Az oldalak hosszát sikeresen kiszámoltam:

|AB|=√109

|AC|=√32

|BC|=√37

Kerülete meg≈22


Ebből milyen képlettel tudom kiszámolni a szögeket?



2022. máj. 31. 17:29
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Mennyi 4+(-24)?
2022. máj. 31. 19:22
 12/16 A kérdező kommentje:
-20
2022. máj. 31. 19:27
 13/16 anonim ***** válasza:
Akkor a bal oldalra -20-at tegyél.
2022. máj. 31. 19:27
 14/16 A kérdező kommentje:

És a bétánál miért nem kell kirakni a mínuszt?

a*c= 3*1+10*-6=3-60=-57 ,így meg ≈154 jött ki a ≈26 helyett.

2022. máj. 31. 19:44
 15/16 anonim ***** válasza:

Az a gond, hogy azt elfelejtettem mondani, hogy amikor a skaláris szorzattal számolod a háromszög szögeit, akkor a vektoroknak közös kezdőpontúaknak kell lenniük. Ennek megfelelően;

-az A csúcsnál lévő szöghöz az AB*AC,

-a B csúcsnál lévő szöghöz a BA*BC,

-a C csúcsnál lévő szöghöz a CA*CB vektorokat kell bal oldalra felírnod.

Nem nehéz rájönni, hogy ha felcseréled mindkét vektorban a végpontot, akkor nem a kezdőpont, hanem a végpont lesz közös, tehát a végpont is lehet közös. De az nem működik, hogy az egyiknél kezdőpont, a másiknál végpont a vizsgált csúcs, illetve ha úgy számolsz, akkor a keresett szög mellékszögét kapod eredményül.

2022. máj. 31. 20:28
 16/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok segítséget!
2022. máj. 31. 22:41
1 2