Egy matek feladatban kérném a segítségeteket. Valaki le tudná nekem ezt a feladatot vezetni szépen, érthetően? Sajnos neki sem tudok állni😅 Öt és hét kilogrammos mérőkkel hány kilogrammos csomagokat tudsz megmérni egy kétkarú mérlegen?


A válaszokat előre is nagyon szépen köszönöm!

További szép estét/napot!



2022. máj. 13. 23:50
1 2
 11/12 krwkco ***** válasza:

"Akkor melyik a helyes megoldása a feladatnak?"

Ha az alsó tagozaton belül elsős, másodikos gyerekről van szó, akkor 5kg, 7kg, 2kg.

Ha mondjuk negyedikes, akkor lehet, hogy fajtánként egynél több súlyra gondoltak és minden elméleti háttér nélkül, próbálgatva:

15=14+1 (Az első szám a bal serpenyőben levő súly. A másik oldal a jobb serpenyőben levő súly és a mérhető csomag.)

7=5+2

10=7+3

14=10+4

5=5

és innen folytatható, ha az előző mérésekhez egy 5kg-os súllyal többet teszünk a bal serpenyőbe.

20=14+6

7=7

...

2022. máj. 15. 13:03
 12/12 A kérdező kommentje:
Azt a mindenit! :) Köszönöm szépen a segítségeket! Nagyon hálás vagyok! :)
2022. máj. 15. 13:57
1 2