Segítségetek kérném a megoldáshoz. (?)


(Még mielőőt jönnének a támadások. Nem voltam ma suliban és pont új anyagot vettek. Ma ráírtam a matektanárra hátha ad egy kis segítséget és azt mondta hogy órán elmagyarázta.Mondtam neki hogy nem voltam és azt mondta hogy kérjek az osztályomtól segítséget.Tudni illik hogy velük nincs valami jó kapcsolatom :( )



a) Az m és n két különböző természetes szám

összege nem négyzetszám, de a szorzata

négyzetszám


b)A p és q prímszámok összege osztható

hárommal, de a szorzata nem osztható

hárommal.


c) Egy rombusznak legfeljebb k darab

különböző nagyságú szöge lehet.


d)Egy ötszögnek legfeljebb n darab

derékszöge lehet.



#matematika #8oszt.
2021. nov. 3. 19:21
 1/10 anonim válasza:
63%
Én se voltam ma suliba
2021. nov. 3. 19:28
 2/10 anonim ***** válasza:
33%

A) 1, 4

B) 1, 2

C) 4

D) 4

ezek nyolcadikos matek felvételi feladatok egyébként

2021. nov. 3. 19:33
 3/10 A kérdező kommentje:
köszönöm :)
2021. nov. 3. 19:39
 4/10 krwkco ***** válasza:

"a) Az m és n két különböző természetes szám összege nem négyzetszám, de a szorzata négyzetszám"

Ennek nagyon sok megoldása van. Ha m és n is négyzetszám, akkor a szorzatuk is négyzetszám, de az összegük általában nem az.

2021. nov. 3. 19:59
 5/10 anonim ***** válasza:

Szívesen. Az első kettő típusánál mindig valamilyen nagyon kicsi szám lesz a megoldás, érdemes így próbálkozni.


A másik kettő is típusfeladat, végig kell gondolni, milyen is az adott sokszög. A c-nél pl. rosszat írtam, a rombusz képét ha elképzeled, a szemben lévő szögei mindig azonosak, így max. 2 különböző szöge lehet.

A d-nél tudni kell, hogy a belső szögeinek összege 360°, és rögtön rájössz, hogy ezt is rosszul aftam meg (4*90=360...), tehát max. 3 derékszöge lehet.

Bocsánat a hibákért, fáradt vagyok, de legalább átgondoltam és megírtam a jót. :)

2021. nov. 3. 20:02
 6/10 krwkco ***** válasza:

#2

"B) 1, 2"

Az 1-es -megállapodás alapján- nem prímszám.


"b) A p és q prímszámok összege osztható hárommal, de a szorzata nem osztható hárommal."

Ennek is sok megoldása van. Pl. 2+7, 7+11, 13+17, ...

Ugyanis, vannak olyan prímszámok, amik hárommal osztva 1 és 2

maradékot adnak. A két csoportból 1-1-et választva az összegük 3-mmal osztható lesz.

2021. nov. 3. 20:10
 7/10 krwkco ***** válasza:

#2

"c) Egy rombusznak legfeljebb k darab különböző nagyságú szöge lehet."

A rombusz egy olyan négyszög, amelyiknek minden oldala egyenlő. Az átlókra tükörszimmetrikus, ezért a szemben levő szögei egyenlőek.

k=2

2021. nov. 3. 20:14
 8/10 anonim ***** válasza:
1-es, az 1 NEM PRÍMSZÁM(!!!)
2021. nov. 3. 20:22
 9/10 krwkco ***** válasza:
100%

#5

"A d-nél tudni kell, hogy a belső szögeinek összege 360°, és rögtön rájössz, hogy ezt is rosszul adtam meg (4*90=360...), tehát max. 3 derékszöge lehet."

Az ötszög belső szögeinek összege 540 fok.

Ugyanis egy belső pontot összekötünk a csúcsokkal, akkor 5 db háromszöget kapunk. 5*180=900. De a belső pontnál levő szögek egy teljes kört alkotnak. 900-360=540.

De emiatt nem lehet 4 derékszöge, mert 4*90=360: az ötödik szög 180 fokos lenne. De három lehet: pl. egy négyzet, aminek levágjuk az egyik sarkát.

2021. nov. 3. 20:28
 10/10 anonim ***** válasza:
Igazatok van.
2021. nov. 3. 21:21